סקירה אינפורמטיבית של מכירה באמזון

אם אתה מחפש למכור את המוצרים שלך באינטרנט, אמזון היא ללא ספק אחת הפלטפורמות הראשונות שעולות בראש. עם יותר מ-300 מיליון משתמשים פעילים, אמזון היא השוק המקוון הגדול בעולם. אבל, מכירה באמזון יכולה להיות מכריעה עבור מתחילים. עם כל כך הרבה אפשרויות וטכניות לנווט, קל ללכת לאיבוד בתהליך. עם זאת, עם הידע והאסטרטגיה הנכונים, מכירה באמזון יכולה להיות משתלמת ביותר. בסקירה אינפורמטיבית זו, נסקור את כל מה שאתה צריך לדעת על מכירה באמזון, החל מהגדרת החשבון שלך וביצוע אופטימיזציה של רשימות המוצרים שלך ועד לניהול המלאי שלך ופרסום המוצרים שלך. בין אם אתה מוכר ותיק או חדש שמעוניין להיכנס לשוק של אמזון, מדריך זה יספק לך תובנות וטיפים חשובים שיעזרו לך להצליח בפלטפורמה.

היתרונות של מכירה באמזון

למכירה באמזון יש יתרונות רבים שהופכים אותה לפלטפורמה אטרקטיבית עבור מוכרים מקוונים. אחד היתרונות הגדולים ביותר הוא גודל הקהל. עם למעלה מ-300 מיליון משתמשים פעילים, אמזון מספקת למוכרים גישה לבסיס לקוחות פוטנציאלי עצום. המשמעות היא שמוכרים יכולים להגיע לקהל גדול יותר ממה שהם יגיעו לאתר שלהם או בשווקים אחרים. בנוסף, אמזון מספקת למוכרים רמת אמינות שיכולה להיות קשה להשיג בעצמם. אמזון היא מותג מהימן, וקונים רבים מעדיפים לרכוש מאמזון כי הם יודעים שהם יכולים לסמוך על הפלטפורמה. אמון זה יכול לתרגם להגדלת המכירות והמרות עבור המוכרים.

יתרון מרכזי נוסף של מכירה באמזון הוא קלות השימוש. שלא כמו בנייה ותחזוקה של אתר אינטרנט משלך, אמזון מספקת למוכרים פלטפורמה מוכנה למכור את המוצרים שלהם. אמזון מטפלת בכל דבר מעיבוד הזמנות ועד שירות לקוחות, מה שיכול לחסוך למוכרים הרבה זמן ומאמץ. בנוסף, אמזון מציעה מגוון כלים ומשאבים שיעזרו למוכרים לנהל את העסק שלהם בצורה יעילה יותר, כגון תוכנות לניהול מלאי וכלי פרסום.

סוגים שונים של חשבונות מוכרים באמזון

לפני שתוכל להתחיל למכור באמזון, תצטרך לבחור את סוג חשבון המוכר המתאים לעסק שלך. ישנם שני סוגים עיקריים של חשבונות מוכר באמזון: אישי ומקצועי.

חשבונות מוכרים בודדים מיועדים למוכרים שרק מתחילים או מוכרים בקנה מידה קטן. עם חשבון בודד, תחויב בעמלה עבור כל פריט שאתה מוכר, ותוגבל למכירת 40 פריטים בחודש. חשבונות בודדים הם אפשרות טובה למוכרים שבודקים את המים או מוכרים מספר קטן של פריטים.

חשבונות מוכרים מקצועיים, לעומת זאת, מיועדים למוכרים שמוכרים בקנה מידה גדול יותר. עם חשבון מקצועי, תשלם דמי מנוי חודשיים, אך תהיה לך גישה למגוון הטבות, כולל היכולת למכור פריטים ללא הגבלה וגישה לכלי המכירה המתקדמים של אמזון. חשבונות מקצועיים הם אפשרות טובה למוכרים שרציניים למכור באמזון ורוצים לנצל את כל מגוון התכונות של הפלטפורמה.

קטגוריות והגבלות מוצרים של אמזון

בעת מכירה באמזון, חשוב להכיר את קטגוריות המוצרים וההגבלות. לאמזון יש כללים נוקשים לגבי מה ניתן ומה אסור למכור בפלטפורמה, והפרה של כללים אלו עלולה לגרום להשעיית חשבונך או אפילו לסיום.

חלק מקטגוריות המוצרים המוגבלות באמזון כוללות חומרים מסוכנים, סוגים מסוימים של מוצרי אלקטרוניקה ומוצרים המפרים זכויות קניין רוחני. בנוסף, קטגוריות מסוימות דורשות אישור מאמזון לפני שתוכל להתחיל למכור, כגון מוצרי בריאות ויופי, ביגוד ותכשיטים.

חשוב לחקור ביסודיות את קטגוריות המוצרים וההגבלות לפני שתתחיל למכור באמזון כדי לוודא שאתה עומד במדיניות של אמזון. אם לא תעשה זאת, עלולות להיות השלכות חמורות על חשבונך ועל העסק שלך.

כיצד להגדיר את חשבון המוכר שלך באמזון

הגדרת חשבון המוכר שלך באמזון היא תהליך פשוט יחסית. הצעד הראשון הוא לבחור את סוג החשבון המתאים לעסק שלך, כפי שדיברנו קודם לכן. לאחר שתבחר את סוג החשבון שלך, תצטרך לספק מידע בסיסי על העסק שלך, כגון שם העסק שלך, כתובת ומספר מזהה מס.

לאחר שסיפקת את המידע שלך, יהיה עליך להגדיר את אמצעי התשלום שלך. אמזון מציעה מספר אפשרויות תשלום, כולל הפקדה ישירה, כרטיס מתנה של אמזון והמחאה. תצטרך גם להגדיר את הגדרות המשלוח שלך, שיקבעו כיצד המוצרים שלך יישלחו ללקוחות.

לאחר שתשלים את השלבים האלה, תהיה מוכן להתחיל לרשום את המוצרים שלך באמזון. חשוב לציין כי לאמזון יש הנחיות קפדניות לרישומי מוצרים, לכן חשוב לעקוב אחר ההנחיות הללו כדי להבטיח שהרישומים שלכם מאושרים וגלויים ללקוחות.

אמזון FBA מול FBM

בעת מכירה באמזון, תהיה לך אפשרות להשתמש ב-Amazon FBA (הגשמה על ידי אמזון) או ב-FBM (הגשמה על ידי סוחר).

עם FBA, אמזון מטפלת בכל האחסון, האריזה והמשלוח של המוצרים שלך. זה יכול לחסוך למוכרים הרבה זמן ומאמץ, שכן אמזון דואגת לכל הלוגיסטיקה. בנוסף, מוצרי FBA זכאים לאמזון פריים, מה שיכול לעזור להגדיל את המכירות וההמרות.

מצד שני, עם FBM, המוכרים אחראים לטיפול בכל האחסון, האריזה והמשלוח של המוצרים שלהם. זה יכול לקחת יותר זמן ולדרוש יותר מאמץ, אבל זה גם יכול לתת למוכרים יותר שליטה על תהליך הגשמה.

כשמחליטים בין FBA ל-FBM, זה חשוב לקחת בחשבון את גודל העסק שלך, את סוגי המוצרים שאתה מוכר ואת היעדים העסקיים הכוללים שלך.

כאשר מוכרים מרובים מציעים את אותו מוצר, אמזון תקבע איזה מוצר של המוכר יוצג בתיבת הקנייה. זה מבוסס על מגוון גורמים, כולל מחיר, מהירות משלוח ודירוג המוכר.

לזכייה בתיבת הקנייה יכולה להיות השפעה משמעותית על המכירות והנראות שלך באמזון. כדי להגדיל את הסיכויים שלך לזכות בקופסת הקנייה, חשוב לתמחר את המוצרים שלך בצורה תחרותית, לשמור על דירוג מוכר גבוה ולהציע משלוח מהיר ואמין.

טיפים לאופטימיזציה של רשימות המוצרים שלך באמזון

אופטימיזציה של רשימות המוצרים שלך באמזון חיונית להגדלת הנראות והמכירות. כמה טיפים לאופטימיזציה של הרישומים שלך כוללים:

 • השתמש בתמונות מוצר באיכות גבוהה המייצגות במדויק את המוצרים שלך
 • כתוב כותרות ותיאורים מושכים של מוצרים הכוללים מילות מפתח רלוונטיות
 • השתמש בנקודות תבליטים כדי לפצל מידע על המוצר ולהקל על הקריאה
 • ספק מידע מפורט על המוצר, כולל גודל, צבע ומידות
 • השתמש בביקורות ובדירוגים של לקוחות כדי לשפר את רישומי המוצרים שלך

בנוסף, חשוב לעקוב אחר הרישומים שלך ולבצע עדכונים לפי הצורך כדי להבטיח שהם יישארו תחרותיים ורלוונטיים.

ניהול המוכר שלך באמזון

חשבון ניהול חשבון המוכר שלך באמזון הוא תהליך מתמשך הדורש תשומת לב ומאמץ מתמשכים. כמה משימות מפתח לניהול חשבונך כוללות:

- ניטור רמות המלאי שלך וחידוש מלאי לפי הצורך - מענה לפניות ומשוב של לקוחות - ניטור מדדי המוכר שלך, כגון שיעור פגמים בהזמנה ושיעור משלוח מאוחר - סקירה ועדכון של רישומי המוצרים שלך לפי הצורך - הישארות מעודכנת במדיניות אמזון והנחיות

על ידי שמירה על המשימות הללו, אתה יכול להבטיח שהעסק שלך באמזון יתנהל בצורה חלקה ויעילה.

אפשרויות פרסום באמזון

אמזון מציעה מגוון אפשרויות פרסום כדי לעזור למוכרים להגדיל את הנראות והמכירות שלהם. חלק מאפשרויות הפרסום כוללות:

 • מוצרים ממומנים: אלו הן מודעות המופיעות בתוצאות החיפוש ובדפי פרטי המוצר. אתה תשלם עבור מודעות אלה על בסיס עלות לקליק.
 • מותגים ממומנים: אלו הן מודעות שמציגות את לוגו המותג שלך וכותרת מותאמת אישית. הם מופיעים בתוצאות החיפוש ויכולים לעזור להגביר את המודעות למותג והמכירות.
 • תצוגה ממומנת: אלו הן מודעות המופיעות באמזון ומחוצה לה, כגון בפלטפורמות מדיה חברתית ואתרים אחרים. הם יכולים לעזור להגביר את הנראות והטווח.

כדי להצליח עם מודעות אמזון, חשוב שתהיה לך אסטרטגיה ותקציב ברורים. בנוסף, חשוב לנטר ולהתאים כל הזמן את המודעות שלך כדי להבטיח שהן יעילות ומייצרות החזר ROI חיובי.

טעויות נפוצות שיש להימנע מהן בעת מכירה באמזון

בעת מכירה באמזון, ישנן מספר טעויות נפוצות שהמוכרים צריכים להימנע מהן. חלק מהטעויות הללו כוללות:

 • לא ממלא אחר המדיניות וההנחיות של אמזון
 • נכשל בביצוע אופטימיזציה של רשימות מוצרים לחיפוש
 • הזנחת שירות לקוחות ומשוב
 • תמחור יתר של מוצרים או תמחור נמוך עד כדי אובדן רווח
 • מלאי עודף או חסר מלאי

על ידי הימנעות מהטעויות הנפוצות הללו, המוכרים יכולים להגדיל את סיכויי ההצלחה שלהם באמזון.